• cs
 • sk
 • pl
 • de
 • at
 • ie
 • ua
 • ro
 • nl

Klucz do sukcesu w branży IT to współpraca z nami.

Jestemklientem

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie. Bardzo cenimy sobie Twoje zaufanie. Zaoferujemy Ci to najlepsze, co można zyskać przy poszukiwaniu najwyższej klasy specjalistów IT na rynku: CoolPeople dysponuje bazą danych zawierającą więcej niż 100 000 doskonałych specjalistów i ekspertów IT. Kandydaci spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów międzynarodowych. Profesjonalne podejście Sourcing teamu CoolPeople gwarantuje klientom, że odpowiedzią na zgłoszone przez nich zapotrzebowanie będą najlepsi specjaliści z kompetencjami maksymalnie spełniającymi wymagania i zapewniającymi satysfakcję.

Z powodzeniem pracujemy między innymi dla następujących firm:

Finance

Erste, Raiffeissen, GE Money, KBC, Societé Generale, Santander, BNP Paribas, ING, Provident i inne…

Telco

T-Mobile, Telefónica O2, Vodafone, GTS, ČRa,
ČRO i inne…

IT

IBM, HP, Accenture, CGI, Tempest, Atos, Asseco, Fujitsu, Microsoft, Capgemini, Red Hat i inne…

Inny

   Novartis, Abbott, Veolia, RWE, Net4Gas, Oriflame, Motorola, Viessmann i inne…

Jak wygląda współpraca?

O zasadach współpracy ze spółką CoolPeople rozmawiamy z Partnerem i jednocześnie Sales Managerem spółki - Jaroslavem Rybičkou.

Jak wygląda współpraca z CoolPeople w praktyce? Co będzie się działo po otrzymaniu mojego zapytania?

Najpierw zajmie się Panem Account Manager, który skonsultuje z Panem zapytanie, co pomoże w stworzeniu szczegółowej specyfikacji. Chodzi zwłaszcza o dokładne wymagania odnośnie technicznych kompetencji, znajomości języków, terminów, miejsca alokacji oraz wreszcie budżetu. Następnie zapytanie trafi do działu Sourcing. W ramach działu Sourcing do każdego zapytania jest przydzielany Sourcing Manager. Jeśli zapytanie zostanie rozdzielone do realizacji w większej liczbie krajów, w których działamy, Sourcing Manager zostanie przydzielony w każdym z tych krajów. Zazwyczaj chodzi tu o rzadkie pozycje technologiczne, w przypadku których odpowiednich specjalistów IT trzeba poszukiwać w kilku krajach jednocześnie.   

W jaki sposób udaje się wam szybko odnaleźć odpowiednich specjalistów IT?

Fotografie Jaroslava Rybičky.

Jaroslav Rybička, Sales Manager & Partner 

Przy poszukiwaniu najbardziej odpowiednich specjalistów IT wykorzystujemy sprawdzone sposoby postępowania. W pierwszej kolejności, w naszym unikalnym systemie poszukujemy – zgodnie ze specyfikacją – odpowiednich i dostępnych specjalistów IT, spełniających wymagania techniczne oraz pozostałe kluczowe kompetencje, dyspozycyjnych w danym czasie i miejscu. Dzięki naszemu Call Centrum, które nieustannie aktualizuje informacje, w większości przypadków reagujemy maksymalnie do dwóch dni roboczych. Jeśli Pana zapytanie jest pilne, jesteśmy w stanie zareagować w przeciągu kilku godzin. Wraz z wymaganiami proporcjonalnie rośnie czas potrzebny do znalezienia odpowiednich specjalistów. Ogromne znaczenie ma dla nas znajomość dokładnych wymagań projektu oraz szczegółowych informacji o nim. Z jednej strony są to kluczowe dane niezbędne przy wyszukiwaniu odpowiednich kandydatów, z drugiej – należy się liczyć z tym, że najlepsi specjaliści IT w dzisiejszych czasach sami wybierają przy jakim projekcie chcą pracować. Zawsze staramy się łączyć wymagania klienta z preferencjami specjalistów IT, ponieważ tylko w ten sposób zapewnimy zadowolenie obu stron. Jest to wstępny warunek dobrze wykonanej pracy.      

W jaki sposób weryfikują Państwo, czy dany specjalista IT będzie odpowiedni do naszego projektu?

Oferowanych przez nas specjalistów IT zawsze oceniamy na podstawie życiorysu zawodowego, indywidualnej rozmowy oraz testów. Biorąc pod uwagę konkretną pozycję sprawdzamy kompetencje techniczne, znajomość języków obcych oraz ogólne soft-skills, takie jak umiejętności komunikacyjne, zdolności leadership oraz inne właściwości. Ważną częścią oceny jest również weryfikacja referencji z poprzednich projektów. Sprawdzamy, jakie technologie były w danym projekcie wykorzystywane, jakie praktyczne doświadczenie ma z nimi specjalista IT. W wielu przypadkach dysponujemy również opinią osoby, która danym projektem kierowała.

Na każdą pozycję staramy się przedstawić 2 – 3 najbardziej odpowiednich kandydatów (tzw. „short-list”), co – jak wskazuje nasze doświadczenie – jest najbardziej optymalne. Nie zarzucimy Pana niepotrzebnie wielką liczbą CV, ale jednocześnie zawsze będzie miał Pan wybór.

Dokonałem wyboru z przedstawionych mi profili, co będzie teraz?

Z wybranymi kandydatami umówimy indywidualną rozmowę, która odbędzie się w siedzibie Pana firmy, ewentualnie przez telefon (lub w innej formie – Skype itp.). W trakcie rozmowy będzie Pan miał okazję, zgodnie z własnym zwyczajem i potrzebami, zweryfikować zaproponowanych przez nas specjalistów IT. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie liczby rozmów. Nie będzie niczym niezwykłym, jeśli odpowiedniego kandydata wybierze Pan w trakcie drugiej lub trzeciej rundy rozmów. Prawdą jest, że im większe wymagania odnośnie doświadczenia specjalisty IT, menedżerskich lub innych specyficznych kompetencji, tym więcej rozmów jest potrzebnych.

Jeżeli żaden ze specjalistów IT nie przekona Pana podczas indywidualnej rozmowy lub Pańskie początkowe zapytanie ulegnie zmianie, natychmiast zaproponujemy innych kandydatów. Ten sposób postępowania będziemy powtarzać zgodnie z Pana potrzebami, ponieważ naszym celem jest znalezienie najbardziej odpowiednich ekspertów IT, z których będzie Pan zadowolony.

Na naszych liczbach możesz polegać:

 • 100.000+ specjalistów IT w aktualizowanym, ustrukturalizowanym systemie
 • 2.500+ specjalistów IT dostępnych ASAP
 • 4.000+ specjalistów IT dostępnych w ciągu 30 dni
 • 5.000+ specjalistów IT dostępnych w ciągu 60 dni
 • 100% skuteczność w konkursach organizowanych przez klientów końcowych na strategiczne dostawy specjalistów z obszaru IT w Rep. Czeskiej i na Słowacji
 • 95%+ długotrwałej skuteczności przy realizacji zamówień klientów (dostarczenie kandydatów spełniających wymagania klienta)
 • 2 dni robocze – średni czas dostarczenia odpowiednich specjalistów IT zgodnie z potrzebami klientów
 • Elastyczne sposoby dostawy ekspertów IT z oddziałów lokalnych w CZ, SK, PL, RO oraz innych krajów UE